IX Artystyczne Spotkania

7 czerwca po raz dziewiąty zorganizowaliśmy w ogrodzie naszego Domu międzypokoleniowe spotkanie młodszych i troszkę starszych artystów. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Przedszkola nr 16 i 20 oraz Szkoły Podstawowe nr  11, 59 i 61.

Piękne, bezchmurne niebo, pełna kolorów scenografia, ogromny gwar, radość i niesamowita energia to już znak firmowy naszego festynu.  „Artystyczne Spotkania” to jedyna tego typu impreza w naszym corocznym kalendarzu. Zawsze z niecierpliwością czekamy na młodych artystów. Takie kilkugodzinne spotkanie pozwala nam naładować baterie na cały rok. Wspólna zabawa dzieci i osób starszych, śpiew i tańce mają szczególne znaczenie dla integracji międzypokoleniowej w dzielnicy. Młodzi ludzie uczą się tolerancji i wyrozumiałości dla starszych, seniorzy zaś czują się nadal potrzebni i chętniej podejmują różnego rodzaju aktywności. Dla nas niezmiernie ważne jest, że możemy organizować te spotkania w ogrodzie naszego Domu, który znajduje się praktycznie w centrum dzielnicy.

W tym roku jest nam szczególnie miło, gdyż dzięki uprzejmości naszych darczyńców mogliśmy nagrodzić upominkami wszystkie dzieci, nauczycieli i placówki za ich trud włożony w przygotowanie fantastycznych występów. Dziękujemy:

– Bogusława Weiss – właściciel sklepu z zabawkami PEGAZ

– Gdańskie Wody

– Zarząd Transportu Miejskiego

– Centrum Hewelianum

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Na szczęście za rok spotkamy się znowu. Już teraz zapraszamy wszystkich na X Artystyczne Spotkania w 2019 roku. Gwarantujemy dobrą zabawę i na pewno na to jubileuszowe spotkanie przygotujemy coś specjalnego :)