Seniorzy świętowali cały miesiąc !

Międzynarodowy Dzień Osób starszych obchodziliśmy 1 października. Z roku na rok przybywa atrakcji przygotowanych właśnie z myślą o najstarszych mieszkańcach Gdańska. „Ostoja” również aktywnie włączyła się w te obchody.

Rozpoczęliśmy bardzo hucznie od Balu Seniora. Władze miasta jak co roku postarały się,  aby seniorzy świetnie się bawili i długo wspominali to wydarzenie.

10 i 17 października na ternie naszej placówki odbyły się natomiast dwa otwarte wykłady z panią mecenas Katarzyną Karpińską na temat bezpieczeństwa seniorów oraz zasad regulowania zobowiązań finansowych.

Bardzo ciekawym wydarzeniem był również Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów, który odbył się 10 października na terenie AmberExpo. Seniorzy mieli okazję skorzystać tam z bezpłatnych badań, masażu, obejrzeć pokaz live cooking, wysłuchać żartów p. Tadeusza Drozdy oraz zapoznać się z różnymi ofertami pracy dla seniorów.

Nasi seniorzy skorzystali również ze spotkania zorganizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku pod hasłem Dzień Seniora – Aktywnie i Bezpiecznie, które odbyło się 28 października w siedzibie NOT.  To był naprawdę aktywny miesiąc.