Od kwietnia 2016 r. trwa rozbudowa DPS „Ostoja” przy ul. Hożej 4 w Gdańsku.
Już od stycznia 2017 r. oprócz zwiększenia o 12 liczby miejsc stacjonarnych będziemy dysponowali dodatkowymi 10 miejscami w Dziennym Domu Pomocy.

Pobyt dzienny to oferta skierowana do seniorów, w szczególności do osób samotnych. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 zapewniamy uczestnikom bogatą ofertę zajęć terapeutycznych: plastycznych, muzycznych, gimnastycznych, edukacyjnych, teatralnych, kulinarnych itp. Organizujemy też spotkania integracyjne, koncerty muzyczne, wycieczki autokarowe oraz pielgrzymki. Umożliwiamy uczestniczenie w wyjściach kulturalnych  do opery, teatru, kina. Dbając o zdrowie naszych podopiecznych wykonujemy pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Pomagamy w załatwianiu  różnych spraw socjalno-bytowych. Nasi podopieczni mają zapewnione dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiad, z uwzględnieniem diety dostosowanej do stanu zdrowia.

W wyniku rozbudowy nasza placówka uzyska dodatkową przestrzeń na nowoczesne sale terapeutyczne, zmodernizowaną salę rehabilitacyjną, nową przestronną szatnię, dodatkową windę i kuchenkę terapeutyczną. W ogrodzie pojawią się: altana, stanowiska do minigolfa, całoroczne stoły do ping-ponga oraz do gry w szachy i warcaby. Nowa aranżacja terenów zielonych sprzyjać będzie spędzaniu czasu na świeżym powietrzu również osobom mniej aktywnym ruchowo.

Dla osób o niskich dochodach pobyt w Dziennym Domu Pomocy jest bezpłatny lub wysokość opłaty jest minimalna, ustalana decyzją MOPR w Gdańsku.

Ważne, aby pamiętać, że pobyt w placówce nie oznacza dla rodziny ujmy w sposobie sprawowania opieki nad seniorem, a może jedynie przyczynić się do zaktywizowania seniora, nawiązania nowych kontaktów, ponownego rozbudzenia zainteresowań i pasji, a w konsekwencji polepszenia jakości życia całej rodziny!

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny pod nr. (58) 300 07 85. Wolne miejsca jeszcze są!

plakat-ddp-07-12-2016