Dzień Łasucha w Gdyni

30 sierpnia odbyła się kolejna już edycja imprezy integracyjnej pt. Dzień Łasucha. W tym roku gościliśmy w bardzo słonecznej Gdyni. Tematem przewodnim kulinarnej uczty zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Pawiej były Kuchnie świata, z których nasi seniorzy wybrali Włochy. Przygotowane przez nas toskańskie przysmaki i pełne słoneczników stoisko wspaniale wpasowało się w upalną pogodę, która w piątek panowała w Gdyni. Organizatorzy przygotowali dla uczestników bardzo wiele ciekawych atrakcji i występów.  Nasza Grupa „Retro” również przygotowała krótką scenkę opowiadającą o perypetiach bardzo niecierpliwego Don Spaghetti Walentino i kucharki Orietty. Nasze starania artystyczno – kulinarne zostały docenione przez Jury, które nagrodziło nas Wyróżnieniem w tegorocznej edycji konkursu. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i ucztę kulinarną na miarę prawdziwych łasuchów.

Odpust w „Ostoi”

W dniu 26 sierpnia po raz kolejny odbył się w ogrodzie naszego Domu odpust związany z rocznicą nadania patronki naszej kaplicy – Matki Boskiej Częstochowskiej. Uroczystej Mszy Św. przewodził ksiądz kanonik Zygmunt Słomski zaś o oprawę dźwiękową zadbał Bogusław Olszonowicz. Oczywiście jak to przy odpustach bywa poza świetną muzyką i tańcami na seniorów czekały gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz wspaniałe jedzenie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiału filmowego z tego wydarzenia.

Seniorzy w „Starej Aptece”

15 sierpnia wybraliśmy się do Starej Apteki – najnowszej sali Teatru Wybrzeże na przedstawienie pt. „Zaczarowana Królewna”. Pozornie prosta historia dla o śpiącej królewnie która powtarzana jest od dawien dawna, za sprawą przeniesienia do czasów nowożytnych, świetnych aktorów oraz fenomenalnych dialogów i rekwizytów, okazała się fantastyczną zabawą nie tylko dla najmłodszych. Na wielce pozytywny odbiór przedstawienia miał też pewnie jeszcze jeden ważny czynnik, a mianowicie większość seniorów zabrała ze sobą na spektakl dzieci oraz wnuki. Tego typu eventy są doskonałym przykładem pielęgnowanego przez naszą placówkę poczucia przynależności a więc najważniejszej cechy integracji społecznej.

Pożegnanie Pani Dyrektor Ewy Zawadzkiej

26 czerwca w ogrodzie naszego Domu odbyło się niezwykłe pożegnanie. Po 26 latach pracy na rzecz Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” nasza pani dyrektor Ewa Zawadzka zaprosiła seniorów, pracowników oraz przyjaciół na spotkanie z okazji zakończenia pracy zawodowej. Były to bardzo wzruszające chwile. Seniorzy przygotowali pożegnalne przedstawienie, które wzruszało, a zarazem rozśmieszało do łez. Program artystyczny został wzbogacony przez niecodzienną niespodziankę… Na scenie pojawili się członkowie zespołu ex Czerwone Gitary, którzy zaśpiewali wszystkim zebranym takie hity jak: „Nikt na świecie nie wie”, „Mam dobry dzień”, „Kwiaty we włosach”, „Warto żyć”. Na zakończenie był czas na składanie życzeń oraz poczęstunek.

Naszej Drogiej Pani Dyrektor,

w związku z zakończeniem pracy zawodowej składamy wyrazy szacunku i uznania za trud i serce włożone w budowanie Naszego Domu. Dziękujemy, że przez wszystkie lata pracy swoją postawą i zaangażowaniem, pokazywała nam Pani, jak dbać o dobro drugiego człowieka, wyzwalając w nas zapał do dalszej pracy na rzecz Seniorów. Życzymy zdrowia, realizowania własnych pasji i zainteresowań oraz wszelkiej pomyślności.

Seniorzy z Ostoi na imprezie w Kartuzach

11 czerwca nasi Seniorzy wzięli udział w imprezie integracyjnej „Muzyka Bez Granic”, która odbyła się w Kartuzach. Zapraszamy do zdjęć z tego wydarzenia  :)

Uczestniczka DDP laureatką konkursu poetyckiego !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczestniczka naszego Dziennego Domu – Pani Marta, została laureatką III Gdańskiego Konkursu Poetyckiego dla Seniorów. Konkurs ten jest pierwszym etapem projektu “Benefis Dojrzałości 2019”. Drugim etapem będzie natomiast jesienna Gala w Filharmonii Bałtyckiej podczas której wybrane dzieła zostaną wykonane przez profesjonalnych muzyków. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !

zdjęcia Alan Soliński/mopr.gda.pl

11.06 – Spotkanie ze Strażą Miejską

Dziś gościliśmy w naszym Domu Gdańską Straż Miejską wraz z funkcjonariuszem Marley`em  :) Pracownicy Straży opowiedzieli naszym Seniorom jak powinno się zajmować psim pupilem oraz na co uważać przy kontaktach z innymi zwierzakami, nierzadko agresywnymi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !  :)

Wykład z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego

W dniu dzisiejszym – 10.06,  odbyło się spotkanie z Panią mecenas – Katarzyną Karpińską w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego w Gdańsku.
Tematem spotkania było „Bezpieczne zawieranie umów na odległość”.

 

07.06 – Spotkanie dyrektorów

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej placówce spotkanie dyrektorów domów pomocy społecznej województwa pomorskiego z udziałem przedstawicieli Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia !

I i II miejsce uczestników Dziennego Domu w turnieju gry w tysiąca

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w turnieju gry w tysiąca, który odbył się w środę 28 maja pod hasłem „Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu” organizowanym przez Gdańską Fundację „I Ty Możesz Wszystko”, na blisko 30 seniorów biorących udział w turnieju, naszym uczestnikom Dziennego Domu udało się zająć dwa najwyższe miejsca na podium – Pan Jan zajął pierwsze miejsce zaś Pani Leokadia miejsce drugie.
Wydarzenie było zorganizowane w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień”.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Fundacji za pięknie spędzony dzień :)