Bal Karnawałowy w Ostoi – 9.02.2018 r.

Roku pańskiego 2018 – w miesiącu lutym

w Ostoi na balu aż lśniło.

Tak się wszyscy bawili

i bal karnawałowy trwał dopóty,

aż na obiadek z kuchni trąbili.

Była to zabawa radosna, szalona.

Pan Boguś grał i śpiewał, a my wszyscy

czy to na nóżkach, czy na wózkach

szaleliśmy na parkiecie – szaleliśmy.

Błyszczące kreacje, panie obsypane klejnotami,

parady przebierańców z dalekich krain.

Zaproszeni goście, wszyscy razem z mieszkańcami

Wężykiem po całej sali wirowali.

Trwały konkursy, zawody, pokazy umiejętności

Wybory króla i królowej balu,

a wszystko to trwało w kaskadach radości.

Bo to był bal nad bale, bawiliśmy się doskonale.

Bo tak zawsze jest w Ostoi

Gwarnie, pogodnie, radośnie,

wszystkich gości witamy jak swoich

bo tu serca i miejsca dla nikogo nie zabraknie.

Za wspólną zabawę wszystkim dziękujemy,

chętnych nadal zapraszamy,

bo tu radośnie żyjemy

i sercem się z przyjaciółmi chętnie dzielimy.

Autor: Marta – uczestniczka DDP

A my od siebie dodamy jedynie, że Królową Balu została pani Stanisława, a Królem pan Eugeniusz – uczestnicy Dziennego Domu.

Fotorelacja z uroczystości pożegnalnej długoletniej pracownicy DPS „Ostoja” przechodzącej na emeryturę – Pani Barbary

Uroczyste spotkanie opłatkowe

19 grudnia odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe dla seniorów i pracowników „Ostoi” oraz zaproszonych gości, m.in. proboszczowie parafii pw. Świętej Rodziny oraz parafii pw. Błogosławionej Doroty z Mątew, przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańska, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Pracodawców Pomorza, Rady Dzielnicy Stogi i Klubu Seniora „Ostoja”. Uroczystość rozpoczęła się od występu Grupy „Retro”, która przygotowała piękną inscenizację słowno – muzyczną.

Następnie po życzeniach pani dyrektor naszej placówki i zaproszonych gości wszyscy przełamali się opłatkiem, po czym zasiedli do spożycia tradycyjnych wigilijnych potraw. Dodatkowo dzięki wielkiemu sercu okazanemu przez naszych sponsorów, na każdego czekał świąteczny upominek.

W tym miejscu chcieliśmy złożyć serdeczne podziękowania naszym darczyńcom:

– Cafe Ina

– Farmpol

– Łączpol

– Ziaja

– Polpharma

– Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych

– Trefl SA

Przygotowania przedświąteczne w Sobieszewie

5 grudnia wybraliśmy się do Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Sobieszewie. Celem naszej wycieczki były tym razem przygotowania przedświąteczne. Gospodarze Stacji przygotowali dla nas jak zwykle smakowity poczęstunek oraz materiały do wykonania ozdób świątecznych i artykuły spożywcze do upieczenia pierników. Dla naszych seniorów był to kolejny wspaniale spędzony czas w Sobieszewie.

Składamy serdeczne podziękowania firmie DCT Gdańsk SA oraz pracownikom Stacji za wszelką pomoc oraz organizację tego pięknego wydarzenia.

A jak bawili się w tym dniu nasi seniorzy? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

Andrzejki w „Ostoi” – fotorelacja

Kaszubi w „Ostoi”

20 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu pisarza – Pana Roberta Tracza, któremu towarzyszyła rodowita Kaszubka. W ramach spotkania autor zapoznał naszych seniorów nie tylko ze swoją twórczością, ale także z bogatą kulturą Kaszub. Rzecz jasna, jak to w naszym Domu, nie obyło się również bez wspólnych tańców, śpiewania oraz żartów. Atrakcją dla naszych seniorów była również degustacja prawdziwej kaszubskiej tabaki przywiezionej do nas przez gości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Koncert Bogusława Olszonowicza oraz Witolda Frasunkiewicza dla seniorów z „Ostoi” – fotorelacja

Cykl koncertów instrumentalnych w DPS „Ostoja” – fotorelacja

IX Towarzyskie Rozgrywki Warcabowe w DPS „Ostoja”

W czwartek 26 października, odbyła się kolejna, już dziewiąta, edycja organizowanych corocznie przez nasz Dom „Towarzyskich Rozgrywek Warcabowych”. Tym razem w turnieju udział wzięła rekordowa liczba 9 placówek przy czym w szranki stanęło łącznie 16 zawodników z Gdańska, Sopotu, Gdyni, Stawisk i Stegny. Wszystkie mecze odbywały się pod okiem sędziego z klasą państwową – Pana Zygmunta Wieleckiego. Ponadto, na uczestników „Rozgrywek” jak zwykle oprócz znakomitej sportowej rywalizacji czekał smakowity poczęstunek oraz wspaniałe nagrody dla zwycięzców. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi mogąc ogłosić, iż pierwsze dwa miejsca na podium zajęli podopieczni naszej placówki – I miejsce zajął Pan Marek z Dziennego Domu „Ostoja” zaś II miejsce Pan Władysław z Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”. III miejsce zajął natomiast Pan Wiesław z Klubu Samopomocy „Przystań” przy ul. Kombatantów.  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Wykłady z prawnikiem w ramach Gdańskich Dni Seniora

W dniach 11.10 oraz 25.10 w ramach Gdańskich Dni Seniora odbył się cykl wykładów prowadzonych przez adwokat Katarzynę Karpińską ze Stowarzyszenia Akcja Społeczna /SAS/. W ramach wykładów nasi seniorzy dowiedzieli się między innymi o podstawowych metodach oszustw i kradzieży oraz jak się przed nimi uchronić a także rozszerzyli swoją wiedzę dotyczącą zagadnień związanych z długiem i egzekucją.