17 Pomorski Turniej Warcabowy Domów Pomocy Społecznej

Swego rodzaju tradycją stało się już uczestnictwo naszej placówki w „Pomorskim Turnieju Warcabowym Domów Pomocy Społecznej” organizowanym co rok przez DPS Kwidzyn. Również i tym razem reprezentacja naszego Domu wzięła udział w już 17 edycji tegoż turnieju. W drużynie reprezentującej „Ostoję” tym razem znaleźli się Pani Irenka i Krysia oraz Pan Marek z Dziennego Domu. Ostatecznie, to właśnie Pan Marek miał najlepszy wynik z naszej drużyny tym samym zajmując wysokie – dziesiąte miejsce na wszystkich uczestników Turnieju. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz fantastyczną rywalizację !

 

Wykład z panią mecenas

Podczas dzisiejszego z cyklu spotkań edukacji prawnej, Pani Katarzyna przedstawiła naszym seniorom kwestie dotyczące odpowiedzialności za długi oraz przedstawiła konkretne ustawy w przełożeniu na konkretne problemy.

 

Jubileusz 60-lecia mieszkanki, Pani Elżbiety – fotorelacja

Trening przed turniejem w U7 – fotorelacja

8 marca – Dzień Kobiet

8 marca – Dzień Kobiet. Piękne święto co rok wspaniale obchodzone w naszym Domu. I dziś na nasze Panie czekała moc atrakcji. W ramach obchodów dla solenizantek zorganizowaliśmy nie tylko specjalny koncert w wykonaniu przyjaciela naszego Domu – Pana Bogusia Olszonowicza, ale także przygotowaliśmy kwiaty oraz wiele smakołyków – w tym upieczone na tę okazję przez Panią Paulinę świeżutkie ciasta. A jak świętowaliśmy ? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wizyta specjalisty z dziedziny narządu słuchu

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu specjalistkę z firmy SŁUCHMED, która nie tylko przygotowała dla naszych podopiecznych krótki wykład dotyczący budowy oraz chorób uszu, ale także przeprowadziła badania słuchu chętnym seniorom. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i przekazaną wiedzę !

 

Bal karnawałowy 2019

Tłusty Czwartek w kolorze srebra i złota czyli Bal Karnawałowy w „Ostoi”. Aby nie mieć wyrzutów sumienia z powodu ilości zjedzonych pączków postanowiliśmy spalić wszystkie kalorie podczas tańca. Wszystko to okraszone dużą dawką dobrej zabawy, uśmiechu i pozytywnej energii. „Ostoja” potrafi się bawić.

Wykład o suplementach diety

W dniu 19 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu Panią Angelikę Jakubowską (pielęgniarka środowiskowa) oraz Panią Barbarę Wójtowicz (farmaceuta). Panie przybliżyły naszym seniorom tematykę suplementów diety, wskazały też między innymi różnice między suplementami a produktami leczniczymi. Ostatecznie też zwróciły uwagę na bezpieczeństwo stosowania wyżej wymienionych. Serdecznie dziękujemy za ciekawy wykład, który znacznie zwiększył naszą wiedzę o produktach suplementacyjnych.

Warsztaty ze studentami GUM-ed

W środę, 6 lutego, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez studentów psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach warsztatów studenci przygotowali dla seniorów wykład dotyczący zagadnienia relacji interpersonalnych a także zachęcili do udziału w scenkach teatralnych, które dostarczyły nie tylko wiele uśmiechu ale również pozwoliły seniorom na zdobycie ciekawej wiedzy. Jeszcze raz dziękujemy!

Odwiedziny studentów z AWFiS

7 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce studentów z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W ramach odwiedzin studenci nie tylko mieli okazję zintegrować się z naszymi seniorami ale także poprowadzili dla nich ciekawe zajęcia z których największe zainteresowanie wzbudził pokaz samoobrony w wykonaniu Pani Dominiki. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspaniale poprowadzone zajęcia !