Koncert z okazji Dnia Matki – fotorelacja

Spektakl w „Ostoi”

W piątek 11 maja mieliśmy przyjemność gościć Zespół Teatralny „Przystanek 21” działający w ramach Stowarzyszenia Klubu Inicjatyw Seniora. Artyści przybyli do nas ze spektaklem pt. „Ogród uczuć i myśli”. Podczas swojego występu zaprezentowali nam nie tylko poezję, dzięki której mieliśmy okazję wrócić do swych najmilszych wspomnień, lecz również wspaniałe piosenki z dawnych lat. Serdecznie dziękujemy artystom za piękne przedstawienie i już czekamy na kolejne odwiedziny !

Plażowanie z „Ostoją” – fotorelacja

Seniorzy z „Ostoi” na spektaklu w Domu Sztuki GAK na Stogach

27 kwietnia 2018 r. wybraliśmy się do Domu Sztuki GAK na Stogach na spektakl w wykonaniu seniorów z Teatru Seniora „Pełnoletni”. Zaprezentowali oni bardzo ciekawe i niezwykle zabawne przedstawienie pod tytułem „Stara Kamienica”. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zdolności aktorskich występujących seniorów oraz ich niezawodnej pamięci. Gratulujemy udanego występu i mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze nie raz zobaczyć „Pełnoletnich” na deskach teatru.

Straż Miejska w „Ostoi”

20 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gdańsku. Tematem spotkania było udzielanie pierwszej pomocy. Funkcjonariusze podczas wizyty nie tylko nauczyli nas jak prawidłowo wykonać resuscytację, ale także jak powinniśmy się zachować w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia. Serdecznie dziękujemy Straży Miejskiej za przekazanie tak cennej wiedzy i już czekamy na kolejne spotkanie !

„ABC dłużnika” – wykład w „Ostoi”

W dniu 18 kwietnia w naszym Domu odbyło się kolejne z cyklu spotkań prowadzonych przez adwokat Katarzynę Karpińską ze Stowarzyszenia Akcja Społeczna /SAS/. Tym razem Pani Katarzyna wprowadziła nas w szeroko pojętą tematykę długu – czyli między innymi wyjaśniła kim jest wierzyciel, kim jest komornik oraz jak wygląda prowadzone przez niego postępowanie. Ponadto, wszyscy uczestnicy konwersatorium zostali uczuleni na próby oszustw i wyłudzeń wynikających z fałszywych wezwań o zapłatę długu.

 

Fotorelacja z potrójnego jubileuszu 80-tych urodzin – Pani Jadwigi, Genowefy oraz Pana Henryka

Jubileusz – 10-lecie Klubu Seniora „Ostoja” w Gdańsku

Wielkanoc w „Ostoi”

Okres wielkanocny to bardzo szczególny czas wielkiej zadumy, cierpliwego oczekiwania i oczywiście ogromnej radości ze Zmartwychwstania. W naszym Domu zawsze staramy się szczególnie celebrować ten czas. W tym roku seniorzy z Dziennego Domu przygotowali piękną i wzruszającą inscenizację słowno-muzyczną, którą przedstawili 28 marca 2018 r.  Pieśni wielkopostne wplecione w pełne zadumy teksty o życiu, cierpieniu i przemijaniu sprawiły, że niejednej osobie zakręciła się łezka w oku.

Po długim okresie oczekiwania nastąpił czas wielkiej radości. Naszą tradycją stało się już Śniadanie Wielkanocne, które zawsze o jeden dzień przedłuża nam Święta. 3 kwietnia wszyscy mieszkańcy, uczestnicy Dziennego Domu, pracownicy i zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się jajeczkiem.

Od Seniora do Gwiazdora 3 – ” Biesiada wczoraj i Dziś „

19 marca w odbyła się trzecia edycja Przeglądu Karaoke „Od seniora do gwiazdora”. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem „Biesiada wczoraj i dziś”. Seniorzy z całego Pomorza mogli zaprezentować się w bardzo dobrze wszystkim znanym repertuarze piosenek biesiadnych. Nasza impreza była również częścią większego projektu zainicjowanego przez Miejski Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień”.

Tegoroczne piosenki wyjątkowo spodobały się wykonawcom. Wszyscy świetnie wpasowali się w tematykę biesiady, byli wspaniale przygotowani. Różnorodne interpretacje śpiewanych piosenek nie raz zaskoczyły nie tylko publiczność, ale również nasze Jury. W tym roku występy seniorów oceniali dobrze znani z poprzednich edycji pani prof. Irena Pająkówna-Jasman i pan Jerzy Detko oraz pan Paweł „Konjo” Konnak, który zaliczył bardzo udany debiut w roli jurora naszego Przeglądu. Nadzwyczajna energia, charyzma i zaangażowanie jurorów pomogły pokonać tremę naszym wokalistom, a także zapewniły wspaniałą atmosferę całego Przeglądu. Bardzo wysoki poziom występujących solistów i duetów potwierdziły bardzo burzliwe obrady Jury, którzy do ostatniej chwili toczyli spory o to kogo tym razem wyróżnić. Ostatecznie przyznano aż 4 wyróżnienia, za które seniorzy otrzymali złote płyty (pani Zdzisława z Klubu Seniora „Promyk” przy ul. Kisielewskiego w Gdańsku, pani Tamara z Dziennego Domu Senior – WIGOR przy ul. Św. Barbary w Gdańsku, pan Jacek z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza w Sopocie oraz duet pani Brigida i pani Maryla z Klubu Samopomocy przy DPS ul. Polanki w Gdańsku).  Natomiast reprezentanci placówek przyznali 2 nagrody publiczności, które powędrowały do naszej uczestniczki Dziennego Domu Pomocy p. Krystyny oraz pana Jacka z DPS w Sopocie).

Wszystkim obecnym seniorom i szanownym gościom bardzo dziękujemy za przybycie i mam nadzieję do zobaczenia za rok.

Oczywiście nie moglibyśmy przyznać aż tylu wyróżnień, obdarować nagrodami wszystkich występujących i odpowiednio przyjąć przybyłych seniorów i gości, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów. Bardzo dziękujemy panu Tadeuszowi Zarembie, cukierni B&J Jarzębińscy, właścicielom księgarni „Firmin” oraz Gdańskiej Księgarni Naukowej, właścicielom sklepu muzycznego „GAMA” oraz państwu Bożenie i Wojciechowi Wojciechowskim właścicielom Hotelu Continental w Krynicy Morskiej, którzy ufundowali nagrodę publiczności w postaci pobytu w hotelu.